Coffee Fılters Kahve Filtresi 4 No

Numara:

25,00
Vergi dahil
Miktar
Stokta Var

Kahve Filtre Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Evde filtre kahve hazırlamak istiyorsanız kahve filtre kağıdı kullanmanız gerekir. Bu kağıtlar, öğütülmüş kahveni aromasının suya geçmesi için kullanılır. Kağıt, öğütülmüş kahve parçalarının suya geçmesini engeller. Böylece kahve içerken oluşan tortu miktarı azaltılır.

Lezzetli bir filtre kahve hazırlamak için doğru kahve çekiminin yanı sıra doğru kağıt seçimi de oldukça önemlidir. Filtre kağıdı, kullandığınız suyun sertliği, kahve çekirdeklerinin öğütülme derecesi, kahvenin lezzetini önemli ölçüde etkiler. Evde filtre kahve hazırlarken, tüm bu bileşenleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kahve Filtre Kağıdı Nasıl Seçilir?

Kahve filtre kağıdı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, kağıdın nasıl kullanılacağı olacaktır. Makinalarda daha büyük kağıtlar tercih edilirken tekli kullanımda daha küçük kağıtlar tercih edilir. Filtre kahve kağıtları 2 numara, 4 numara şeklinde ayrılır. Bu nedenle seçim yaparken size uygun olan numarayı seçebilirsiniz. Ayrıca bazı markalar, ölçüleri mm şeklinde de verebiliyor. Kahve makinası için kahve filtresi alacaksanız, makinanın kullanım kılavuzunda yazan ölçüleri takip edebilirsiniz.

Kahve Filtre Kağıdı Kullanılarak Kahve Nasıl Hazırlanır?

Kahve filtre kağıdı kullanarak kahve hazırlamanın iki yöntemi vardır. İlk olarak geleneksel filtre kahve makinalarında bu kağıtları kullanabilirsiniz. Makinalarda kullanılan kağıt, boyut olarak daha büyüktür. Ayrıca makinanın modeline ve haznesine de uyması gerekir.

Diğer seçenek ise sadece filtre kahve kağıdı kullanarak kahve hazırlamaktır. Bu yöntem aynı zamanda Chemex olarak da biliniyor. Bunun için ihtiyacınız olan kahve filtre kağıdı, bir fincan ve kahve filtre kağıdını yerleştireceğiniz düzenek. Günümüzde fincan ve düzeneğin bir arada sunulduğu birçok model bulunur. Chemex sayesinde üst ve alt hazne tek bir ürün olarak sunuluyor.

Bu şekilde kahve hazırlamak istiyorsanız filtre kağıdını düzeneğin içerisine yerleştirin. Daha sonra filtre kahveye uygun olarak çekilmiş kahveyi filtrenin içerisine koyun. Tüm bu işlemleri yaparken suyu kaynatın. Suyu yavaş bir şekilde kahvenin üstüne dökün. Dökme işleminde 5 saniye dökme -45 saniye bekleme döngüsünü kullanabilirsiniz. Yani suyu döktükten sonra yaklaşık 45 saniye bekleyin ve daha sonra tekrar su dökün. Böylece kahvenin aroması daha iyi çıkacaktır.

Spesifik Referanslar